Tiranë, ashensori krijon defekt, bie nga kati i pestë në katin zero, plagoset një çift

Nërrugën “Aleksandri i Madh”, ka pësuar defekt ashensori i një pallati dhe ka rënë nga kati…

“Asgjë nuk mund të bëhet për ta pa ta”/ Personat me aftësi të kufizuar kërkojnë ndryshimin e ligjit dhe garantimin e mjeteve ndihmëse

Leo është 14 vjeç dhe ka bërë 14 ndërhyrje kirurgjikale. Tani po përgatitet për të kryer…

Lini pa drita, dhjetëra banorë dhe turistë pa energji elektrike prej 3 ditësh

Fshati Lin në Pogradec së bashku me dy fshatra të tjerë janë duke vuajtur mungesën e…

Bllokuan foltoren, PS kërkon përjashtimin për 10 ditë për 8 deputetë të PD-së

Deputetë të PS-së i kanë dërguar një kërkesë kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla për të përjashtuar…

Begaj pret kryetarin e Komitetit Ushtarak të NATO-s: Kohë sfidash për paqen!

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj priti sot në takim kryetarin e Komitetit Ushtarak të NATO-s, Admiral…

Lakër me shumicë, por për lopët në Fier, fermerët: Nuk e shesim me çmim minimal

Dhjetëra hektarë me lakër në fshatin Suk të Roskovecit janë bërë gati për bagëti. Fermerët thanë…

Aksident gjatë natës tek Fresku, 20 vjeçari përplaset me motorr, humb jetën në spital

Një 20 vjecar ka humbur jetën mbrëmjen e djeshme tek Fresku, pranë ISHP-së pasi është përpasur me…