Tiranë, ashensori krijon defekt, bie nga kati i pestë në katin zero, plagoset një çift

Nërrugën “Aleksandri i Madh”, ka pësuar defekt ashensori i një pallati dhe ka rënë nga kati…

Bllokuan foltoren, PS kërkon përjashtimin për 10 ditë për 8 deputetë të PD-së

Deputetë të PS-së i kanë dërguar një kërkesë kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla për të përjashtuar…

Lajmi “bombë” vjen nga Anglia. Manchester City mund të përjashtohet nga Premier League

Nuk ka respektuar rregullat e “fair play financiar” të Premier League dhe mund të përballet me…

Begaj pret kryetarin e Komitetit Ushtarak të NATO-s: Kohë sfidash për paqen!

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj priti sot në takim kryetarin e Komitetit Ushtarak të NATO-s, Admiral…

Tërmet 7.8 ballë në kufirin Turqi-Siri, mbi 1600 të vdekur, 5300 të plagosur

Një tërmet shkatërrimtar ka goditur Turqinë dhe Sirinë mëngjesin e 6 shkurtit, duke lënë mbi 1600…